Sun soc/socal SBus FC kontrollerite tugi Linuxis

See socal on SBus liidese kaart, 64-bit 25 MHz siinil. 1-2 FC liidesega, GBIC-utega. soc oli Suni vanem veerandgigabitine FC, socal on standardne gigabitine FC. Sellele on binaardraiverid sparcsolarisel ning opensource draiver opensolarisel, kust saab vaadata riistvara liidest kuid ei tohi koodi kopeerida. Linuxil oli vanasti draiver, see nõudis konkreetse versiooni firmware extractimist Solarise paikadest ning uusima firmwarega ei töötanud. Aga muidu töötas kunagi. Kuna see on suht dumb kaart, siis implemenditi Linuxisse selle tüürimiseks softiline FC stack. Hilisemad kaardid teevad FC oma firmware tasemel rohkem ära ja AFAIK ei kasutanud ükski muu draiver seda FC stacki peale soc ja socal draiverite. cpqfc tegi kah vist oma FC stacki.

Seega on siin alustuseks jälitamist, et leida töötava draiveriga Linuxi versioon ja töötav firmware sinna, ja edasi uurida, miks see asi uuemas Linuxis katki läks ja ära parandada. Ja kui hästi läheb, siis leida opnsolarise draiverist, kuidas see uusima firmwarega suhtleb ja teha tugi ka uusimale socal firmwarele. Lisaks ehk natuke loogikat linuxi intramfs genereerimisse ja firmwarede laadimisse, et see saaks automaatselt käia.

Raua poolest on selleks vaja mõnda 64-bit SBus liidesega masinat. Ultra 1, Ultra 2, Enterprise xx00, Enterprise 10000 sobivad näiteks. Neist on Ultra 1 mul olemas ja laenata, aga uimasevõitu. E3500 on kah, ma just lõpetan selle peal mängimist, 2x400 MHz prosed on praegu peal, prosesid on veel, aga emaplaate hetkel pole. Selle võib kah kaasa võtta ja kasutada (külmkapist veidi väiksem, aga kahekesi tõstmise oma). E3500-l on SBus IO boardil onboard socal ja mul on kaarte ja GBIC-uid ka ja vajadusel võib miski T3 kasti storageks võtta. E3500-l on oma FCAL backplane kah, 2x18G on sees, saab juurde panna, seega esialgu vist lisastoraget vaja polekski.